Otrzymujemy od Państwa liczne pytania, na które staramy się odpowiadać w sposób jak najbardziej rzeczowy i szczegółowy. Poniżej przedstawiamy porcję informacji, którymi warto podzielić się zarówno z naszymi obecnymi klientami, jak i z osobami interesującymi się fotografią. Jak zatem dobrze wypaść na zdjęciach?

Jak zarezerwować termin?

Termin uznajemy za zarezerwowany po zaakceptowaniu ustaleń i wpłacie zadatku.

 

Czy możecie zarezerwować termin bez wpłaty zadatku?

Jeśli termin sesji jest wiążący na konkretny dzień w kalendarzu, pobieramy zadatek jako zobowiązanie obu stron. Zadatek potwierdza naszą pełną gotowość do świadczenia usług w danym dniu i gwarancję wspólnych ustaleń i terminów. Jeśli termin sesji jest "elastyczny" i nie chcecie dokonywać przedpłat, obie strony zastrzegają sobie prawo do odstąpienia od rezerwacji terminu - w myśl zasady, jeśli nie było zadatku to nie było wiążącej umowy. Zależy nam na przemyślanej decyzji i poszanowaniu swojego i naszego czasu.

 

Kiedy wykonać sesję ciążową?

Sesję ciążową najlepiej zaplanować na 6-8 miesiąc, kiedy brzuszek jest już wysoko, jednak nie warto czekać do ostatniej chwili i umawiać się na sesję pod koniec ciąży. Każda kobieta inaczej znosi tę końcówkę – wiele pań nie będzie czuło się komfortowo odczuwając trudy ósmego czy dziewiątego miesiąca. Może się też okazać, że maluszek zdecyduje się przyjść na świat nieco wcześniej. To kolejny argument, aby nie odkładać sesji ciążowej na ostatni miesiąc. Najlepiej więc zrobić sesję wtedy, kiedy brzuszek jest już wyraźnie zarysowany, tak aby nawet przez luźniejsze ubrania można go było zobaczyć.

 

Jak długo trwa sesja z brzuszkiem?

Na sesję ciążową w studio należy zarezerwować około 1,5-2 godziny, tak aby móc spokojnie i bez pośpiechu wykonać odpowiednie ujęcia. Będzie też moment na odpoczynek.

 

Jak się przygotować do sesji ciążowej?

Do sesji ciążowej najlepiej przygotować rzeczy, które opinają i eksponują brzuszek. Przygotuj 3-4 wersje ubioru. Podczas realizacji zdjęć wybierzemy te najlepsze. Zwiewne ubrania dają bardzo duże pole manewru. Zwiewne a nie po prostu luźne. Jeśli na co dzień nie lubisz sukienek, jeansy i koszulka też są super! Dopasowana, ale nie obcisła koszulka podkreśli piękny brzuszek i obecny stan. Możesz wtedy pokazać energię oraz siłę, jaką masz w sobie podczas tych wspaniałych kilku miesięcy. Świetnie sprawdza się klasyczna koszula. Przyda się również ładna bielizna lub oryginalna koszulka. Na tę okazję możesz wykonać nieco mocniejszy makijaż i manicure. Fryzura powinna wyglądać naturalnie:). Jeżeli przygotowujesz się sama zadbaj o zmatowienie twarzy. Możesz przygotować też maleńkie buciki lub śpioszki, zdjęcie usg, pozytywny test ciążowy. Te gadżety z pewnością dodadzą uroku i ciepła fotografiom ciążowym. Jeśli zdecydujesz się na zdjęcia z partnerem, przygotuj ubrania podobne do siebie pod względem koloru oraz faktury. Jednak najważniejszym elementem, bez którego żadna sesja się nie uda, jest dobry nastrój, oczywiście dobre samopoczucie i pozytywne nastawienie.

 

Sesja zdjęciowa dla dzieci – w jakim wieku najlepiej?

Często rodzice pytają mnie w jakim wieku najlepiej jest zdecydować się na sesję dziecięcą. Prawda jest taka, że… w każdym. Dużo zależy od wieku dziecka (przygotowanie do sesj noworodkowej to osobna kwestia), ale najogólniej mówiąc, warto zaplanować sesję dla dziecka w godzinach, w których jest długo przed drzemką lub bezpośrednio po niej. Maluch, któremu zbliża się czas drzemki nie będzie skory do zabawy w studio.

Jeżeli chodzi o noworodki, najlepszy okres to czas do 14 dnia życia maluszka. Z niemowlakiem warto wybrać się na sesję, gdy jest już w stanie samodzielnie podnosić główkę. Dzięki temu można uzyskać interesujące i atrakcyjne kadry ciekawego świata malucha.

Jeżeli nasz bobas zaczyna raczkować, również można uwiecznić te chwile na fotografiach.

Gdy maluch zacznie już samodzielnie stawiać pierwsze kroki, samodzielnie siedzieć, praktycznie każdy moment jest dobry, aby zapisać się na sesję zdjęciową dla dzieci.

 

Jak się przygotować do sesji?

Warto zabrać kilka zestawów ubrań dla dzieci. Najlepiej takich, które nie będą posiadały dużych nadruków. W przypadku, gdy zdecydujecie się na wspólne ujęcia kilkorga maluchów, przygotujcie stroje pasujące do siebie kolorem oraz fakturą. Warto zabrać również ulubione zabawki, misia, samochodzik, lalkę.

 

Jak przygotować się do sesji rodzinnej?

Zawsze mówimy, że na sesję lepiej zabrać za dużo, niż za mało. Jeśli pozuje jedna osoba, to dobrze jeśli w jednej stylizacji są maksymalnie trzy kolory. Jeśli mamy parę lub rodzinę, to idealnie aby byli dobrani pod względem stylu, ale i kolorów. Może być rodzina kolorowa, barwna, ale wszystko razem musi być spójne. Mile widziane są stonowane kolory, najlepiej białe lub kremowe. U Panów mile widziana jest biała koszula lub koszulka, koniecznie bez żadnych napisów czy świecących elementów, które na zdjęciach będą rozpraszać uwagę i psuć efekt. Dobrym pomysłem jest wzięcie kilku zestawów na przebranie. Można je wówczas bez problemu zmieniać w trakcie sesji. Panie mogą ze sobą zabrać białą sukienkę jak również i białą koszulę.

Lepiej nie ryzykować z błyszczącymi tkaninami. Należy pilnować bielizny, aby jej kolor nie przebijał przez odzież. Odpadają ubrania za małe, niewyprasowane też odpadają. Niekoniecznie dobrze wyglądają na zdjęciach napisy, loga firm itd. Nie sprawdzają się również "żarówiaste" kolory. Obuwie jest ważne, musi pasować zarówno do stroju, jak i do miejsca sesji, bo przykładowo – zwiewna sukienka pasuje do lasu, ale szpilki pasujące do tej sukienki niekoniecznie będą dobrze odbierane z lasem w tle. Najważniejszą kwestią jest jednak to, jak się czujesz w tym ubraniu – jeśli jak w przebraniu, to będzie to widać na zdjęciu. Musisz czuć się komfortowo i wspaniale, aby dobrze poczuć się przed obiektywem.

 

Jakie jeszcze przygotowania do sesji ?

- włosy - najlepiej skorzystać z usług fryzjera, ale nie jest to obowiązek. Najważniejsze aby włosy były świeże. Fryzura powinna być naturalna co oznacza, że np. mocne skręty włosa lub ciasno upięte koki mogą się nie sprawdzić. Włosy mogą być delikatnie podkręcone, pofalowane, raczej rozpuszczone, lekko upięte również będą wyglądać pięknie. Naturalność musi przejawiać się we wszystkich elementach sesji. Dlatego polecam o zadbanie o to, by włosy były po zastosowaniu odżywki czy innych kosmetyków nadających błysku i gładkości. Zbyt sztywne, suche lub ciasno spięte włosy zabiorą nam nieco dynamiki z ujęć. I tak włosy są najczęściej poprawianym detalem podczas realizacji;

- makijaż - jeżeli nie będziesz korzystać z usług wizażystki i do sesji będziesz przygotowywać sama pamiętaj, aby dobrze dobrać kolor podkładu do swojej skóry oraz o tym, że makijaż fotograficzny musi być mocniejszy niż ten na co dzień. Dlaczego? Lampy w studio oświetlają Twoją twarz najczęściej jasnym białym światłem. Co za tym idzie, następuje naturalne osłabienie pigmentu na twarzy. Będzie nam też potrzebny puder, aby zmatowić twarz. Najlepszy jest puder ryżowy, świetnie matuje bez zaburzania kolorystyki makijażu.

- opalenizna - tak, lekka opalenizna jak najbardziej. Sprawia, że ciało wygląda młodziej, promienniej. Jednak trzeba pamiętać żeby nie korzystać z solarium w przeddzień sesji. Kąpiele słoneczne na krótko przed sesją też odpadają. Nie ma chyba nic gorszego od modela spieczonego na raka :). Zdecydowanie odpada też samoopalacz bezpośrednio przed sesją.

-  dłonie, paznokcie, stopy -tutaj zaczyna się sprawa o której często się zapomina. Dłonie to nasza wizytówka, także podczas sesji zdjęciowych. Niezwykle ważny fragment naszego ciała, który często eksponujemy w fotografii. Co zatem należy z nimi zrobić? Paznokcie powinny być czyste, równo opiłowane. Bardzo dobrze sprawdza się francuski manicure i pedicure. Można też pomalować paznokcie lakierem bezbarwnym lub jasnymi, pastelowymi kolorami. Należy zadbać także o dobre nawilżenie skóry, nie tylko dłoni, ale i stóp. Warto pamiętać, aby przed sesją nie ubierać skarpetek, rajstop czy innych elementów z ciasną gumką, ponieważ zostawiają niepotrzebne ślady;

- ilość osób towarzyszących - na sesjach minimalizujemy ilość osób na planie, by usprawnić jej realizację i wykluczyć dekoncentrację. Często osoby towarzyszące są potrzebne do pomocy przy dzieciach, lub aby wesprzeć dobrym słowem, ale czasami także mogą wywołać niepotrzebny stres poprzez nieświadome „podpowiadanie” jak żona, mama, mąż mają pozować, czy się zachowywać. Bardzo rozprasza też robienie zdjęć telefonami przez osoby towarzyszące. Tak więc ilość osób ograniczamy do minimum, najczęściej do jednej :).

- pozowanie - pozowanie, to słowo budzące często paraliż u moich Klientów. Realizując u nas sesję zdjęciową nie ma potrzeby trenowania póz przed lustrem. Jeżeli widzieliście gdzieś pozy, których chcecie spróbować, nie ma żadnego problemu, mówicie i próbujemy. Często na początku każdy jest nieco spięty co jest normalne, jednak z każdą minutą poznajemy się bliżej i oswajamy. Wtedy swoboda pozowania przychodzi już sama. I najważniejsze – zachowując się w naturalny sposób przed obiektywem, mamy większe szanse na dobre zaprezentowanie się na zdjęciach. Zawsze we wszystkim pomagamy :).

- brody, wąsy, włoski - panów prosimy aby byli świeżo ogoleni z użyciem kremu do golenia lub balsamu. Bardzo chcemy uniknąć powstałych ranek, zaczerwień i wysypek. Jeżeli broda, wąsy, to zadbane, przycięte. Udoskonal swoją brodę czy wąs i zwróć uwagę na pojedyncze, odstające włoski. Kobieto - pamiętaj o ogoleniu nóg, pach, i bikini, nie wiadomo na jakie jeszcze zdjęcia przyjdzie nam ochota :).

 

Czego nie możecie zapomnieć na sesję fotograficzną?

Na koniec jeszcze przypominamy, żebyście zadbali tego dnia o świetne nastroje :). Bez dobrego humoru nie ma co podchodzić do zdjęć. Wyłączamy myślenie o wszystkich troskach, stresach i obowiązkach. Zarezerwujcie sobie czas tak, żeby na spokojnie się przygotować (może jakiś fryzjer, kosmetyczka?), dojechać na miejsce i przede wszystkim – nie stresować się, że po sesji musicie gdzieś dojechać na czas. Niech świat się dla Was na chwilę zatrzyma :).

 

Kilka uwag na koniec

1. Prosimy, aby w czasie sesji nie robić zdjęć komórkami, własnymi aparatami, tabletami. Skupiamy się na miłej atmosferze.
2. Prosimy o punktualność. Jeśli to nie jest możliwe, kontaktujmy się telefonicznie: 607 233 399 lub 604 583 715. Tym bardziej prosimy o kontakt, jeśli nie możecie dotrzeć na umówioną sesję najpóźniej godzinę przed zdjęciami. Jeśli nie otrzymamy informacji, na spóźnialskich czekamy do 15 minut.
3. Jeżeli sesja nie dojdzie do skutku z jakiegokolwiek powodu z Waszej strony, zadatek nie jest zwracany. Możliwe jest ustalenie nowej daty w terminie nie późniejszym niż 30 dni.

 

Jeżeli masz pytania, na które odpowiedzi nie znalazła(e)ś powyżej, dzwoń :).

Zawsze pomożemy, obgadamy, doradzimy.